OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz

Akce „Bečka“ (29.10.2007)

Bylo krásné, teplé, slunečné odpoledne. Nejspíše jedno z posledních takových v tomto roce. Byl předposlední zářijový den a zároveň vlastně první sobota podzimu. Ptáčci vesele zpívali a voda z potoka na splavu burácela. Jemný vánek šelestil větvema stromů. Tuto idylku však náhle překazil výstřel. A další. A ještě jeden. Šelest byl přehlušen, ptáčci uletěli a OSVK „rozprašovali“ olovo po střelnici v Poličné.
Sešli jsme se překvapivě ve velice hojném počtu 10 členů. Po poučení o bezpečnosti a zacházení se zbraněmi jsme se přesunuli na palebné pozice. Prvním úkolem bylo třemi ranami zneškodnit teroristu, který před sebou drží rukojmího. Hned tyto první střelby nadělali některým obrovské potíže a Radek, Áda a dokonce i Jindra odcházeli z prvního palebného stanoviště se záporným výsledkem, protože rozstříleli na sračky ne teroristu, ale rukojmího. Střílelo se malorážnou pistolí Margolin na vzdálenost 25 metrů, nejlépe si zde vedl svob. Honzík Kostelný, jenž ze 30 možných bodů nastřílel 25.
Na dalším stanovišti byl umístěn mezinárodní pistolový soutěžní terč ve vzdálenosti 10 metrů. Střílelo se českou pistolí ČZ 75 v ráži 9mm Luger. Tady ukázal svou přesnou mušku především svob. Martin Vičan, jenž ze 30 bodů nastřílel 20. Nejméně se vedlo voj. Ádovi Valachovi, jenž netrefil ani jeden z hodnotících kruhů.

Oblíbenou palebnou pozicí se stala střelba z revolveru v ráži .38“ special. Toto „dělo“ si zamiloval skoro každý. Na vzdálenost 15 metrů se nejlépe vedlo čet. Jindrovi Kostelnému a voj. Ádovi Valachovi. Ze 30 možných udělali shodně 24 bodů. Tato disciplína přinesla všem hodně bodů do celkového součtu.
Poslední, finálový úkol byl ryze sniperský. Ve vzdálenosti 50 metrů byly postaveny biatlonové sklopky a střílelo se puškou-malorážkou osazenou optickým zaměřovačem. I přes počáteční optimismus k této disciplíně se nepovedlo nikomu 100% uspět. Po dvou zásazích trefili shodně voj. Matěj Skalický a voj. Tomáš Juřica.

Po sečtení výsledků jsme zjistili, že „staré pardály“ porazil svob. Honzík Kostelný, výsledkem 70 bodů ze 120 možných. Na druhém místě se shodně umístili svob. Martin Vičan a voj. Tomáš Juřica. Třetí místo se nehodnotilo, protože druhé bylo obsazeno dvojnásobně. Závěrem bych chtěl všem poděkovat za účast i zato, že vše proběhlo bez nejmenšího problému. Jediná škoda, že se zdrželi střelby před námi a tudíž jsme na vše měli pouze hodinu a nestihli jsme toho nastřílet více. Příště se to snad povede.

Tato akce ovšem vyhlášením výsledků nekončila, spíše začínala :) Narazili jsme 12° Radegasta a dali se do živé diskuze. Na střelnici jsme si zatopili, takže nám nebyla ani zima. Pojedli jsme rohlíky, chleby, salámy a sýry. K večeru jsme si nechali ještě dovést pizzu. Mladší vojáky si postupně odvezli domů rodiče a naše „jednička“ zůstala osamocena. V přitomnosti bečky a Radkovy parádní slivovice. Co se dělo dále snad není ani nutno psáti. Po nějaké době vyústilo vzájemné provokování v parádní rvačku, z níž nejhůře vyšel Radek :D Nakonec došli aj holky, tak měl Jindra plné ruce práce. Tak jsme všecko vypili zapařili jsme si. Ještě předtím jsem se ale srazil s Jindrou a způsobil mu zranění na čele, mě zase skoro vyletěli ven všecky zuby:) Radek se střískal nejvíce a získal tak Titul největšího hovaďáka akce. Nakonec jsme v počtu tří přeživších ulehli ke spánku, pouze Maldovo chrápání narušovalo pohodovou idylku. Ráno po probuzení jsem zjistil, že Čan i Radek mají na uších chrániče sluchu, které používali při střelbách:) Po ranním úklidu jsme se se střelnicí rozloučili a vyjeli dospat domů.

des. Malúšek