OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz

Glock 18c Cyma - recenze (17.4.2008)

Jistě každý sofťák, co má dlouhou elektriku nebo snipu přemýšlel o nějaké sekundárce (záložní zbraň). Existuje jich mnoho od manuálů po plynovky a právě mezi tyto dvě skupiny bych zařadil AEP (airsoft elecktrick pistol). AEP je pistol fungující na stejném principu jako dlouhá elektrika, ale v tomto případě, je v ní všechno o dost menší. Začala s tím firma Tokio Marui, která jako první zbraň na trh umístila právě Glocka 18c stŕílejícího dávkou i jednotlivě, nyní je na trhu mnoho AEP (Vz.61, bereta, USP, atd.) i od jiných firem, které právě kopírují TM, jednou z těch firem je Cyma, která se osvědšila především se svými kalachy (levné a účinné) a dalšími zbraněmi. V dalších odstavcích se Vám pokusím podat co nejvíce informacích o Glockovi od Cymy;)

Krabice+příslušenství:
Glock mi přišel v normální krabici (myšleno velikostně) zabalenou v papíře, v jakých se prodávají manuály od TM. Zaplatil jsem za něj i s poštovným cca 1700kč. Po roztrhání obalu jsem spatřil samotnou krabici, už jen ta krabice vypadala velmi pozitivně. Po rozbalení mě ihned praštil do očí Glock, česká nabíječka (která také nebývá u všech zbraní) a další věcí;

  • 1. Samotná zbraň+zásobník
  • 2. Česká nabíječka
  • 3. Akumulátor 7,2V 500mAh
  • 4. Ládovačka na kule
  • 5. Asi 100ks kuliček 0,2g
  • 6. Nějaké papíry (záručák, návod se spoustou obrázků :D a další)
  • 7. Tyčinka na čištění hlavně
  • 8. Co více by jste chtěli?
Zbraň:
Samoná zbraň je téměř plnohodnotnou kopií TM, ale zase za ty prachy když TM stojí kolem 4500 a tohle je 3x levnějśí, tak co by jsme chtěli. Já chtěl sekundárku, kterou vytáhnu, když mi třeba dojdou kule v AK, tak je rychlejší vytáhnout Glocka z pozdra než přebít. Tak že počítal jsem s dostřelem kolem 20 metrů a hlavně s tou dávkou která je jistější na zásah. Vzhled je naprosto úžasný, jak doopravdický Glock je i tenhle vyroben z tvrdého plastu (konkrétně tenhle z ABS). Celá zbraň je černá. Mířidla jsou vyznačena bílou tečkou a "účkem" na zadním mířidle. Pojiska je u Glocka je nad spouští. pŕeinaní je jak u reálného Glocka, tj. na levé straně na konci závěru (myšleno při pohledu, když se míří), když už jsem u toho závěru, tak Vás musím sklamat že se při střelbě NEpohybuje. Dále na spodku zbraně pod hlavní je krátka RIS, sloužící na upevnění nějakého příslušenství (laserový zaměřovač, svítilna,...) Šířka kolejnice je je jako u lišty weaver, tj. 21,5mm a délka je necelých 5cm. Samotný dostřel jak jsem říkal je kolem těch 20-25 metrů, nijak přesně jsem to neměřil, spíše odhadem. Hop je samozřejmě regulovatelný, kolečko na regulaci najdeme po sejmnutí závěru. Kule doporučuju 0,2g TM.

Zásobník:
Zásobník je hodně úzký, jako v jiných AEP, tím pádem je ta nevýhoda, že je nereálný. Kulí se do něj vleze až 31, to je ale riziko že se zasekne a proto, já do néj více jak 27 nedávám. Jinak je z nějaké kovové slitiny, což je taky výhoda, protože kolikrát se Vám stalo, že Vám zásobák spadl na zem, u těch plastových to většinou nepřežije... Jinak je plně kompatibilní s TM.

Akumulátor+nabíječka:
Aku je speciální pro AEPéčka, tak že si nemyslete že tam narvete velký aku typu Large:), jinak dodávány aku vypadá kvalitně ovšem jeho výdrž (500mAh) odpovídá kapacitě, já osobně na jednou nabití vystřílel asi 300 kulí. Pouze čas ukáže, jak je kvalitní. Ukládá se pod hlaveň (více ve fotogalerii), jinak je plně kompatibilní s TM. Nabíječka má speciální konektor (pokud se tomu dá říkat konektor) pro aku do AEP. Dá se bezproblému strčit do české zásuvky, což taky dŕíve byl velký zázrak, když u čínské zbraně byla česká nabíječka.

Ostatní:
Ládovačka vypadá dost kvalitně vleze se do ní cca 100 kulí a další věcí je tyčinka, jeden konec slouží na vyčištění hlavně a druhý na odstranění zaseknutých kuliček.

Závěr:
Myslím že tahle zbraň je skvělá jak pro začátečníky, tak jako sekundárka pro pokročilé sofťáky, už jen tím vším příslušenstvím co se k ní dodává je bezva. Dostřel dostačující, má to dávku prostě super;)

Zde jsou fotky Glocka. Byly foceny mobilem, tak omluvte kvalitu.

Zde máte ke stažení manual v češtině.

Zde máte záznam střelby Glocka v mp3.