OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz

AIRSOFT vs. Počítačové hry (13.1.2008)

Snad každý kluk někdy hrál nějakou brutální krvavou střílelčku na kompu a strašně si užíval, jak létají mozky z hlavy a strašně se tomu smál. Však jo, na kompu to je sranda, ovšem tohle se stát v airsoftu , tak už to takova švanda asi není. Ale řečma o morálních principech se v tomto krátkém článečku nechci zabývat. Chci vám přiblížit jiný faktor těchto dvou vzdáleně podobných činností.
Je nespočetné množství studií o tom, jak počítačové hry ovlivňují myšlení (často nevratně) hráčů, zejména mentálně nevyzrálých dětí. Existují mnoho případů vražd, kdy motivem bylo ,,splnění mise“ či touha vyzkoušet tu srandu z kompu v reálu. Kolikrát se vám o vaší oblíbené počítačové hře zdá, když to s ní přeženete. Proto pryč od kompu a softem ku zdraví, zdravému uvažování! ALE…

Představte si. Probíhá dlouhá 3 denní softová akce, po druhém dlouhém dni se vašemu družstvu podařilo dobýt rodinný dům s perfektně situovanými okny k obraně (proto se tam také obránce držel celý den). Ovšem posily k dalšímu postupu jsou v nedohlednu a tak velitel družstva rozhodne objekt využít k vlastní obraně a jako útočiště, než příjdou posily nutné k dalšímu čištění oblasti obsazené nepřítelem. Setmí se a vy z oken vyhlížíte nepřítele, střídáte se s parťákem a jdete si odpočinout, zadřímáte (nespíte, jenom pouze kamuflovaně přemýšlíte) a v tom se to stane… KONTAKT řve na vás váš parťák, čímž naznačuje, že by jste mohl přestat přemýšlet, uchopit své AEG a nemilosrdně kosit blížící se vlny nepřátelských sofťáků, kterým se líbí vaš dočasný úkryt stejně jako vám………na zvolání KONTAKT automaticky zareaguju! Ale kde je můj kvér? Na skříni! Běžím pro mou Ak74, abych započal s účinnou obranou! Mám ho! Pár skoky jsem u okna…..odhrnuju z parapetu hromadu cédéček a otevírám okno… ale kde je mů parťák??! Proč nemám na sobě vz.95 ale pyžamo??! Proč sakra mířím ve dvě ráno z okna mého pokojíčku sousedovi přímo do dveří???!!! Vracím kvér zpátky na skříň a zároveň si pokládám otázku… Nemagořím z toho sofu lehce už???

…a pak že počítačové hry vám lezou na mozek:)

rotn. Jindřich Kostelný