OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz

Zásahy v airsoftu (5.9.2007)

Dnešní článek bych chtěl věnovat jednomu z ne moc příjemných témat airsoftu. Mnoho lidí, kteří zamíří dobře na nepřítele, vystřelí a vidí jak se k němu kulička nevyhnutelně blíží, si myslí, že jej zasáhli. U srdce se objeví hřejivý pocit útěchy, že už to od daného člověka nedostanou, a mají konečně nějaký ten frag. O to je větší překvapení, když se nepřítel otočí a začne po vás nemilosrdně pálit.

Každý, kdo hraje airsoft se s tímto určitě setkal. Začal v tu chvíli po nepříteli řvát že to dostal a ještě podrážděně nadává co po něm nepřítel jako střílí když je mrtvý. Tohle může někdy opravdu otrávit akci když si jeden tým myslí, že ten druhý tým nepřiznává.
Většinou to ale bývá takto: Když vystřelíte po nepříteli na větší vzdálenost, vidíte jak se kulička k němu blíží a myslíte si že dostal zásah, ale když se kulička vzdálí více, ztratí se kulička z dohledu a vypadá to, že jste nepřítele zasáhli. Přitom klidně za hranicí vašeho dohledu kulička ztratí rychlost a vůbec k cíli nedoletí nebo ji odfoukne vítr...

Někdy ale nepřítel zásah zkutečně dostane, ale necítí jej, protože bývají hráči mnohdy navlečeni několika vrstvami oblečení které absorbuje zásah. Nebo jednoduše stačí když je člověk v pohybu, oblečení není v přímém styku s kůží a zásah není rovněž cítit. Je blbé, když se stane že jedna strana vidí zásah a ta druhá jej necítí a nechce jej přiznat.

A jaké je teda řešení? Pokud jste dostatečně blízko nepřítele, trefíte jej a vidíte od něj letět kuličku, tak jej na to jednoduše upozorněte. Poctivý hráč prostě dá zbraň nad hlavu a odejde na resp. Pokud se nepřihlásí že to dostal ani po vašem upozornění, tak je to parchant a pak to do něj prašte jednoduše dál ;)

Před každým zápasem si pro jistotu ujistěte pravidla používání granátů, zda platí zásah do vesty atp, je nepříjemné toto řešit v zápalu boje. Airsoft je hra hlavně o poctivosti, o ničem jiném. V paintbalu jsou zásahy vidět, v softu ne. Proto by každý neměl airsoft brát smrtelně vážně. Prostě když soupeř řekne že jsem to dostal a vše tomu nasvědčuje, tak jsem to dostal a du hajat na resp. Svět se nezboří a na respu vklidu pokecáte s kamarády, dosyta se nažerete a odpočinete si ;)

svob. Martin Vičan