OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz

Jsme military klub zabývající se tématikou Armády české republiky. Působíme především v okolí Valašského Meziříčí, hlavní základnu máme v Poličné. Máme za sebou nespočet akcí od klasického airsoftu po Mil-sim a LARP.

OSVK bylo založeno na podzim roku 2006 velitelem J. Kostelným a dalšími dvěma členy, zanedlouho se však rozrostlo v plně bojeschopnou jednotku. Působíme v okolí Valašského Meziříčí, hlavní základnou máme na střelnici v Poličné. Neimitujeme žádnou konkrétní jednotku v AČR, ale používáme výhradně vybavení a výstroj naší armády. Na tréninzích se zdokonalujeme nejenom v taktice boje, ale i v ženijní přípravě, kartografii, v základech sebeobrany apod.

Co se týče výzbroje, každý člen vlastní AEG a sekundární zbraň, a to jak manuální pistole, tak plynové nebo AEP. Typ AEG používáme verze Kalašnikovu (Ak-47, Ak-74, AKS-74...), útočnou pušku CZ805 Bren nebo zbraně typu M4. Jako sekundární zbraně používáme například pistole Glock nebo ČZ.

Neustále spolupracujeme s okolními týmy a účastníme se většiny akcí konané v našem okolí. Za zmínku určitě stojí i náš společný bohatý kulturní život :-)